امروز:

هیچ ایده کسب و کار اینترنتی ندارم! کسب و کار اینترنتی را چگونه آغاز کنید؟

پول درآوردن از اینترنت ، کسب درآمد از اینترنت ، کسب و کار اینترنتی ، استارتاپ ، استارتاپ بزنیم پولدار شیم ، اینها واژه ها و جملاتی هستند که امروزه زیاد می شنویم و تبلیغات صحیح و غلط زیادی در مورد این مدل کسب و کارها وجود دارد. بسیاری از ما با امید درآمدهای میلیونی و راه چند ساله را یک شبه رفتن به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی برای خودمان می افتیم.

کسب و کار اینترنتی چیست؟
هر کسب و کاری که در فضای اینترنت راه اندازی و مدیریت شود و منجر به کسب درآمد از اینترنت شود، کسب و کار اینترنتی نامیده می شود. پس، کسب و کار اینترنتی ، کسب و کار مبتنی بر اینترنت و پتانسیل های آن هست که تمام یا عمده فعالیت های آن در بستر اینترنت صورت می گیرد. از اجزای یک کسب و کار اینترنتی : بازاریابی اینترنتی، فروشندگی، حسابداری، پشتیبانی و خدمات مشتریان، داشتن یک وب سایت مناسب که ایجاد اعتماد کند هست. توجه به این نکته ضروری است که راه اندازی وب سایت، فقط یکی از بخش های یک کسب و کار اینترنتی محسوب می شود.
 
کسب و کار اینترنتی چی نیست؟!
اکثر افراد تصور می کنند کسب و کار اینترنتی یعنی راه اندازی یک وب سایت و بعد به روزرسانی آن! و پرداخت هزینه برای تبلیغات یا جذب مقداری بازدید کننده!
متاسفانه این یک تصور کاملا اشتباه هست که در نهایت منجر به شکست کسب و کارهای اینترنتی می شود!
 
یکی از مهمترین موانعی که در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی وجود دارد، یافتن ایده است. بعضی از افراد، با بهانه هایی چون هیچ ایده ای برای کسب و کار اینترنتی ندارم! یا ایده کسب و کار اینترنتی منو راه اندازی کردن! و … کسب و کار اینترنتی خودشون رو راه اندازی نمی کنند و از پتانسیل های درآمدزایی کسب و کار اینترنتی بهره ای نمی برند!
 
هیچ ایده کسب و کار اینترنتی ندارم! کسب و کار اینترنتی را چگونه آغاز کنید؟
اگر کسب و کاری راه اندازی کنید که هیچ علاقه ای به اون ندارید فقط به خاطر اینکه بازار خوبی در اون زمینه هست و فقط به خاطر کسب درآمد ، به احتمال بسیار زیاد نمی تونید موفقیتی کسب کنید و اگر موفقیتی هم کسب کنید پایدار نخواهد بود و بعد از مدتی از ادامه کار خسته میشید و تصمیم می گیرید که اون کار رو رها کنید. اولین و مهمترین هدف شما در کسب و کار اینترنتی باید خدمت به دیگران باشه نه پول !
 
مایک لیتمن : اگر می خواهید خیلی سریع ثروتمند شوید، از تمرکز بر روی پول درآوردن دست بردارید.
نگران این موضوع نباشید که شاید بازار خوبی برای مهارت، تخصص یا علایقتون وجود نداشته باشه. اگر در کسب و کار خودتون متخصص شوید، کَم کَم به شما اعتماد می کنند، شناخته میشید و می تونید درآمد خوبی کسب کنید. در ضمن وقتی شما به موضوع خاصی علاقه دارید، به احتمال بسیار زیاد افراد دیگری هم وجود دارند و پیدا میشن که علایق مشترکی با شما داشته باشند. پس پیشنهاد می کنیم علایق تون رو دنبال کنید و در علایق و مهارت هایی که دارید، متخصص شوید.


نوشته شده در : چهارشنبه 26 دی 1397  توسط : رضا انبرستانی.    نظرات() .

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات